ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6754796
*
nr 675 4796
Spegel
Med lådor, Sent 1800-tal, höjd: 66
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 19:22:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 11:50:14
1
400 kr
7/1 02:24:00
2
800 kr
7/1 13:03:52
3
550 kr
8/1 19:58:29
2
850 kr
10/1 16:37:04
1
850 kr
10/1 16:37:16
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådor sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 675 4796
Spegel
Med lådor, Sent 1800-tal, höjd: 66
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 11:50:14 | 1 | 400 kr |
| 7/1 02:24:00 | 2 | 800 kr |
| 7/1 13:03:52 | 3 | 550 kr |
| 8/1 19:58:29 | 2 | 850 kr |
| 10/1 16:37:04 | 1 | 850 kr |
| 10/1 16:37:16 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådor sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



